Poslední video    Videa z Hlavence  
 
 


 

 
OSLAVA 130. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SDH HLAVENEC
VIDEO ve formátu MOV
 
Obecní tábor 2019 – YMCA Soběšín

Začátek srpna strávily hlavenecké děti (a nejen ony) na 12. ročníku obecního tábora, který se tentokrát konal u řeky Sázavy. Pro tuto příležitost jsem využili pohostinnosti a ubytovali se v Masarykově táboře YMCA Soběšín, v táboře se stoletou tradicí. Jako každý rok i letos jsme si společně užili spoustu legrace, sportování, ale hlavně jsme se sblížili s vodáckým sportem. Děti prodělaly základní výcvik na kanoích, některé se naučily loď i kormidlovat a na konci týdne dokázaly projet šlajsnu (neboli propusť) v jezu. Počasí bylo krásně letní, a tak jsme blízkost řeky dokonale využili také ke koupání. Během týdne natočila Kačka Štěpařová působivé video a Jasmínka Osmanová k němu nazpívala doprovod. Posuďte sami, jak jsme se měli dobře https://youtu.be/Zkz9KvElYNw

Děkujeme panu správci Javůrkovi, všem kuchařům a kuchařkám i dalším pracovníkům v YMCA, že se o nás perfektně starali. A Vám všem doporučujeme, jeďte se do Soběšína podívat, nejlépe na lodi, stojí to za to.
J. Smotlachová
 

Video vyhlídková plošina

V sobotu 30.června se v Hlavenci v rámci oslav 100 let Republiky konala příjemná akce. Díky firmě Sico pracovní plošiny s.r.o. jsme si mohli prohlédnout naši krásnou obec z ptačí perspektivy. Z výšky 40 m bylo vidět opravdu do daleka, jako na dlani se ukázala malebná česká krajina, v dáli jsme viděli Sněžku, Ještěd, České středohoří s Milešovkou, Říp, část hlavního města a televizní vysílač Žižkov.  

Jak jsme strávili poetické odpoledne můžete vidět na: https://youtu.be/AmWy87pZ3KI
 

Staročeské máje v Hlavenci 2018
Poděkování

Vážení občané,

ráda bych ještě jednou upřímně poděkovala všem milým lidem, kteří se v letošním roce podíleli na přípravách i průběhu Staročeských májí. Sobota 19. května se nesla v příjemné přátelské atmosféře, které jistě napomohlo i nádherné slunečné počasí. Samotný průvod byl krásně barevný díky všem krojovaným dětem i dospělým. Kapela pana Valenty usazená na povoze, který byl tažen koňmi, dodávala celému dni nádech tradiční vesnické veselice. Letos se máje staly téměř kulinářským festivalem. Společně jsme ochutnali bezpočet slaných i sladkých dobrůtek, které byly připraveny pro občerstvení účastníků průvodu u mnoha domů. V sále našeho kulturního stánku hostince U Jelena jsme pak zjihli při krásném tanečním vystoupení našich nejmenších, či těch starších při České besedě. Všem, kteří se na Máje svědomitě připravovali, patří velké poděkování. Letošní rok byl výjimečný i tím, že se podařilo průběh této dnes už ojedinělé slavnosti zachytit na „filmový pásek“. Troufám si říci, že vznikl doslova historický dokument, který krok za krokem zaznamenává Staročeské máje pro další generace tak, jak je po léta v Hlavenci oslavujeme.

Dokument natočil Jan Matula - odkaz na video:
https://youtu.be/bVCZpMHWcs4

Tak zase za rok, přátelé!
J.Smotlachová
 

Zahájení adventu v Hlavenci, dětské divadelního představení - Vánoční hra o Ježíškovi 
ke zhlédnutí na: https://youtu.be/iVBVRGBuNcA 
Autor videa: Jan Matula 
 
Reportáž o Hlavenci v TV
Reportáž o Hlavenci, která vznikla v rámci pořadu Týden v regionech.
Týden v regionech, sobota 12. 11. na ČT24, zdroj archív:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166979-tyden-v-regionech-cechy/216411000390035-tyden-v-regionech/video/504232
 
KOMŇANÉ V HLAVENCI
VYSTOUPENÍ FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ HUBERTUS PŘI NÁVŠTĚVĚ OBCE KOMŇA V HLAVENCI
Video: https://www.stream.cz/uservideo-650289/658053-komnane-v-hlavenci
 
Staročeské máje 2016
Video: https://youtu.be/59jIJxrFsFc


Staročeské máje 2016 – kácení smrku středa 18.5.2016
Video:
https://youtu.be/tM_ZjdHgfv4

 
Video z hlaveneckého tábora 2015
https://www.youtube.com/watch?v=eByl_8nRDeg

Milé maminky a milí tatínkové, máte chuť se podívat, jak vaše šikovné děti strávily část svých letních prázdnin na již tradičním Hlaveneckém táboře? Ti nejstarší pro Vás natočili krásné video. Tak se podívejte, jak se nám všem na táboře v Kamenici nad Lipou líbilo.
 
Káranská kamera natáčela Babettacup v Hlavenci.
https://www.youtube.com/watch?v=hPsWL13DDZw&feature=youtu.be

 
Náš výlet do Skotnice
Podívejte se na reportáž z návštěvy moravskoslezské obce Skotnice, kterou jsme společně s obcí Poříčí u Litomyšle na počátku června 2012 navštívili. Byli jsme pozváni na oslavu Dne dětí. Posuďte sami, jak příjemná a přátelská atmosféra ve Skotnici zavládla.
http://www.tvmikroregiony.eu/skotnice.htm
 

Obec Hlavenec  2001-2016