Archív fotogalerií    Fotogalerie z Hlavence - 2017, 2018, 2019, 2020  
 

 


 

 

Sběr žaludů
V neděli 11. října se přátelé hlaveneckého Zeleného srdce vypravili na sběr žaludů. Sbírali jsme žaludy dubu zimního pod stromy z druhově uznaných porostů, které nám ukázal Vláďa Blecha. Za dvě a půl hodinky jsme v devíti dospělých lidech nasbírali 110 kg čistého osiva. Děti si krásně zařádily v lese a my dospělí si při sběru hezky popovídali. Ke skvělému pocitu, že jsme přispěli ke vzniku tisíců nových sazenic dubu si spolek vydělal 3300 Kč, které využije na nákup vzrostlých stromů, nebo dřevěných kůlů, chrániček, ptačích budek...).
Andrea Vrtišková

thn00010.jpg

Letní tábor 2020 Doubravka
Vzpomínky na Doubravku
článek Pohledem tělocvikáře
Recepty z kotlíku

Hlavenecky tabor - Doubravka 2020.mp4 (673.2 MB)
Hlavenecky tabor 2020 - Doubravka 2.MOV
thn00018.jpg HLAVENECKÝ DESETIBOJ
V sobotu 5.9.2020 ožilo po mnoha měsících hlavenecké nohejbalové hřiště Vrtiland. Členové SK Nohejbal Hlavenec připravili na sobotní odpoledne soutěže pro děti do 13ti let. Skvělou náladu soutěžících i diváků nezkazil ani půlhodinový déšť. Nucenou přestávku využily děti k posilnění z připraveného občerstvení. Po dešti vysvitlo opět sluníčko - soutěže mohly pokračovat.
thn00006.jpg Hasičský ples v Hlavenci, 29.2.2020
thn00003.jpg Dýňování
thn00002.jpg OSLAVA 130. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SDH HLAVENEC
Fotografie: A. H. Photography a Kateřina Štěpařová

V sobotu 14. září 2019 nastal v Hlavenci velký společenský ruch. Oslavy 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Hlavenci se zúčastnili nejen obyvatelé Hlavence, ale i hosté z okolních obcí. Mezi hosty jsme přivítali plukovníka Martina Legnera z oddělení Integračního záchranného systému z Krajského ředitelství HZS – Středočeského kraje, velitele Hasičského záchranného sboru Stará Boleslav nadporučíka Davida Bártu, z Okresního sdružení hasičů Mladá Boleslav – starostu Ladislava Hložka, jeho náměstkyni Lenku Houdkovou a člena výkonného výboru Aleše Horčíka.
Členové vedení 16. okrsku SDH - starosta Jiří Mrhal, čestný velitel Jaroslav Macura, preventista Petr Prášil a vlajkonoši - členové 16. okrsku SDH z Hlavence, Sudova Hlavna, Kochánek, Skorkova, Sojovic a Kostelního Hlavna zajistili důstojné zahájení sobotní oslavy u pomníku padlým v I. světové válce. Oficiální část hasičské slavnosti zahájili místostarosta obce Hlavenec Jaroslav Čurda a plukovník Martin Legner. Průvod uniformovaných hasičů a hostů v doprovodu historické stříkačky Márovky a historické gardy odešel na hasičské hřiště, na kterém hlavenecké hasičky připravily překážkovou dráhu pro smíšená družstva dětí i dospělých. Po ukončení sportovní soutěže byli oceněni všichni závodníci, zasloužilí a aktivní členové SDH Hlavenec. Ocenění předali starosta SDH Hlavenec Jiří Kastner, starosta a místostarostka OSH Mladá Boleslav. Ocenění za činnost pro obec předala aktivním členům sboru starostka obce Hlavenec Jarmila Smotlachová. Návštěvníci oslavy se seznámili s vystavenou historickou stříkačkou Márovkou, kterou pořídila obec Hlavenec svým hasičům v roce 1932, s moderní hasičskou technikou Středočeského kraje a se zásahovým vozem zdravotníků ze Staré Boleslavi.
Druhý den, tj. 15.9.2019, se v hostinci U Jelena konal komorní slavnostní křest knihy Dobrovolní hasiči v Hlavenci 1889 – 2019. Součástí odpoledního programu bylo promítání filmů o Hlavenci
a z celorepublikové akce Hasičská fontána Praha 2018. Odpolední program doplňovala také malá výstava, která mapovala hasičský život v Hlavenci v průběhu let 1889 - 2019.
Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravách
a úspěšné realizaci dvoudenní hasičské oslavy v Hlavenci.

Zdena Zimová
jednatelka a kronikářka SDH Hlavenec

 
thn00001.jpg V RAŠELINĚ

Hlavenecký spolek Zelené srdce s přáteli se zúčastnil v rámci projektu Life for Miras revitalizačních opatření v Národním parku Šumava do obnovy rašelinišť.
thn_64831180_1234009800103442_5978508198728957952_n.jpg Fotky Dračí lodě

Hlavenecké
hasičky se v sobotu 22. června zúčastnily tradiční soutěže Dračích lodí na jezeře v Konětopech. Soutěž již několik let pořádá Dobrovolný svazek obcí Cecemínsko. I přes vysoké teploty si celý den užily a vybojovaly úctyhodné čtvrté místo.
Děkujeme za skvělou reprezentaci naší obce.
 
  Staročeské máje 2019 pod taktovkou hasičů

Oslava 18.5.2019 = Skvělý juchač Filip i zváči doprovázeli průvod v obci a zvali všechny obyvatele Hlavence na večerní májovou zábavu. Sólo pro juchače a zváče proběhlo přímo v prostoru pod májkou. Nejmenší děti zatančily tanečky Krůčky k besedě, mladší a starší děti předvedly tanec česká beseda (letos tančily 4 kolony dětí!). Obdiv patří všem ženám, pod jejichž vedením se děti tance naučily. Krásné počasí a skvělé pohoštění u sousedů pro účastníky průvodu byly zárukou pro krásné odpoledne. Děkujeme všem, kdo přiložili ruku k dílu, aby měla májová slavnost zdařilý průběh.
Čí jsou máje? Naše!
 
thn_DSC08892.jpg Hlavenečtí na návštěvě v Poslanecké sněmovně.

29.4.2019 jsme na pozvání paní poslankyně Veroniky Vrecionové navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Paní průvodkyně nás provedla nádhernými prostorami sídla Poslanecké sněmovny, seznámila nás se způsobem hlasování a s historií malostranských paláců. Prohlédli jsme si jednací sál a kuloáry. Zjistili jsme, že poslanecká křesla moc pohodlná nejsou. Dostali jsme se i do sálu, kde 5. února 2004 při slavnostním ceremoniálu převzali bývalý starosta Hlavence Vladimír Blecha a nynější starostka Jarmila Smotlachová obecní prapor a znak Hlavence udělovací listinou. V závěru prohlídky jsme se setkali s naší hostitelkou Veronikou Vrecionovou při příjemném povídání.
 

thn_IMG_20190421_134423.jpg Fotogalerie z velikonočního cyklovýletu na Cecemín s prohlídkou kaple sv. Jana Křtitele.

thn_IMG_4889.jpg

Fotogalerie z tradičního úklidu obce 13.4.2019.

 

thn_2.jpg Na kole a v kajaku kolem světa – Matěj Balga, 22. března 2019

Vyprávění o tom jak lze objet zeměkouli na kole a kajaku za 1000 dní… Vyprávění o dobrodružné cestě kolem světa s rozpočtem 2€ na den, ve kterou se změnil původní záměr dojet „jen“ na konec Hedvábné stezky. Vyprávění o ztroskotání na opuštěném ostrově v Karibiku, kdy přišel o skoro všechny věci a moře mu vyplavilo jedinou věc. Láhev rumu. Vyprávění o nevídané plavbě vlastními silami po Amazonce, o cestě Afrikou přes Strážný zpátky domů…
thn_DSC08761.jpg Fotogalerie z dětského karnevalu
thn__DSC2522.jpg Slavnostní rozsvícení vánočního stromku

Na první adventní neděli jsme v Hlavenci na návsi rozsvítili vánoční stromeček. Skutečně stromeček, musíme totiž počkat pár let až nám z něj vyroste vánoční strom. Samotnému rozsvícení předcházelo v hospůdce společné vystoupení dětí a pěveckého uskupení žen a dívek Jelen. Společně jsme si zazvonili a zazpívali několik tradičních vánočních písní a popřáli si klidný a ničím nerušený nadcházející advent. Venku lilo jako z konve, ale nám to nevadilo, zahřáli jsme se douškem horkého svařeného vína a pro štěstí jsme si v kádi zapálili plovoucí svíčku.

Jen ještě připomínáme v sobotu 15.12. vánoční koncert Martiny Kociánové a Tria Amadeus a také obdarování Betlémským světlem, které dorazí do naší obce v pátek 21.12. v 18 hod.

Krásné vánoce, milý hlavenečtí občané!!!
Jarmila Smotlachová

thn_IMG_4738.jpg

Ocenění

Pamětní listy a plakety dostali dnes 21. listopadu na Krajském úřadu Středočeského kraje lidé, kteří se nezištně starají o válečné hroby. Ocenění jim předala středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) a Ing. Imrich Vetrák z Odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany ČR. Mezi oceněnými byl i hlavenecký rodák a velký patriot obce pan Josef František Jelínek, který se již řadu let stará nejen o pomník padlých vojáků v I. světové válce, ale i o kapličku a okolní veřejná prostranství na návsi, a který se také aktivně zapojuje do kulturního života v obci. Děkujeme mu za jeho obětavou práci a přejeme mu pevné zdraví.

Odkaz na článek a fotografie Středočeského kraje: https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/home/-/blogs/stredocesky-kraj-opet-ocenoval-peci-o-valecne-hroby
thn__DSC2594.jpg Beseda Cestovatelskéh Hlavence: "S batohem nejen po sečuánsku" Petr Kvarda a Pavel Chlum, 23. listopadu 2018

Cestovatelé nás provedli dvanácti provinciemi nejlidnatější země světa, kterou navštívili v roce 2015. Na své cestě ušli 160 km pěšky, 500 km se plavili lodí, 2500 km jeli autobusy a 3000 km strávili ve vlaku… Navštívili Čínskou zeď, Zakázané město i Náměstí nebeského klidu, Yungangské jeskyně a Terracotovu armádu. Okusili plavbu po řece Jang Tze s prohlídkou největší přehrady na světě Tři soutěsky nebo jízdu rychlovlakem Maglev rychlostí přes 430km/h.
thn_DSC08668.jpg Sázení stromů.

Na sobotu 10.11.2018 připravili členové spolku Zelené srdce dosadbu stromů na hlaveneckém Přívůrku a Na Skalce (u hájenky). Skupina psů a dětí tentokrát početně převyšovala hrstku statečných, kteří vydrželi 6 hodin !
sázet, sázet a sázet. Dílo se zdařilo - byly zasazeny všechny připravené stromy. Pohoštění, které připravily členky Zeleného srdce bylo skvělé, ale česneková pomazánka od Jirky Vrti nemá konkurenci:-).
Zdena Zimová
thn_9bbb.jpg

thn_1.jpg
Oslavy 100. výročí založení Československé republiky

probíhaly v Hlavenci dva dny. V sobotu 27.10.2018 po pietním aktu u pomníku padlých v I. světové válce se přemístili občané Hlavence a hosté do hostince U Jelena, kde měli možnost ochutnat dobroty z první republiky. Na sále byla instalována výstava historických dokumentů, fotografií, předmětů denní potřeby a hraček. Dalším bodem odpoledního programu byl slavnostní křest v historii první knihy o Hlavenci - "Hlavenec - minulost a současnost". Kromě knihy se naše obec může pochlubit i novou brožurou "Život v Hlavenci 1918-2018", ve které jsou shromážděny výpisky z obecní kroniky rok po roku.

V neděli 28.10. byl na rozcestí pod Přívůrkem slavnostně odhalen a požehnán památný kámen, který věnovala obec Hlavenec ke 100 letům československé státnosti. Pamětní kámen dle návrhu ak. mal. Bohumíra Gemrota, žijícího v obci, vytvořila Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České v Českém Krumlově. V blízkosti kamene byla pro budoucí pokolení uložena pamětní schránka s dokumenty a předměty, které charakterizují současný život v obci. Na místě s krásným rozhledem do krajiny byly také vysázeny dvě lípy, které se jistě bohatě rozrostou a vytvoří tak příjemné místo k zastavení a k rozjímaní. Přijďte se podívat.

Fotogalerie:
Oslavy 100. výročí založení Československa v Hlavenci, 27.10.2018


Oslavy 100. výročí založení Československa v Hlavenci, 28.10.2018 - Posvěcení pamětního kamene.
autoři fotografií: Roman Němeček a Zdena Zimová
thn_D.jpg Hasičské dýňování a sportovní odpoledne pro děti.
Autor fotografií: Alena Kastnerová

Sportovního odpoledne se zúčastnilo 40 dětí. Počasí nám přálo a i přes malou účast jsme si všichni krásný den užili. Děkujeme Farmě Smotlacha za nádherné dýně a všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci a věnovali svůj čas dětem.
 
thn_ENWD8072.jpg
13.9.2018 byl zástupce družstva SDH Hlavenec mezi 150 hasiči, kteří se zúčastnili děkovné akce na půdě Senátu Parlamentu České republiky. Přítomní zástupci jednotlivých sborů obdrželi Certifikát o vytvoření světového rekordu Největší hasičská fontána a pamětní list.  A tak se i naši hasiči vrátili k měsíci červnu, kdy se stali součástí projektu Hasičská Fontána Praha 2018. Tato akce, kterou uspořádal Spolek hasičské fontány za podpory Hasičského záchranného sboru ČR, byla výrazným příspěvkem k oslavám 100 let Československa. Pětičlenné družstvo hlaveneckých hasičů se stalo součástí týmu, který tvořilo 1055 hasičů z 207 hasičských sborů Čech, Moravy a Slezska. Za pomoci klasických motorových čerpadel, hadic (použito bylo 455 hadic v délce 7 km) a proudnic vytvořili největší fontánu z 3 000 000 litrů vody z řeky Vltavy. Fontána byla barevně nasvícena profesionální světelnou technikou (102 světel). Choreografie všech proudů vody byla hudebně zpracována na motivy české hymny, symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast skladatele Bedřicha Smetany a Slovanského tance č. 15 Antonína Dvořáka.Toto velkolepé světelné a vodní dílo se odehrálo na Rašínově a Hořejším nábřeží řeky Vltavy a na Jiráskově a Palackého mostě.
Je to již podruhé, kdy se hasiči z Hlavence zúčastnili tvoření světového rekordu. V roce 2010 pomohli úspěšně vytvořit světový rekord v dálkové přepravě vody 63,46 kilometrů. I tento rekord byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů.
Zdena Zimová
 
thn00004.jpg HASIČSKÁ FONTÁNA - PRAHA 2018

V sobotu 2.6.2018 udělali hasiči z Hlavence první krok k oslavě 100 let od založení Československa. Stali se součástí týmu, který tvořilo 1055 hasičů z 210 hasičských sborů Čech, Moravy a Slezska. Díky hasičským čerpadlům a stříkačkám se voda z řeky Vltavy vznášela do vzduchu za doprovodu hudby Bedřicha Smetany. Symfonickou báseň Vltava z cyklu Má Vlast podkreslila hra barevných světel - hasiči vytvořili největší fontánu na světě. Vzniklo tak gigantické dílo, k jehož realizaci pomohli i hasiči z Hlavence, kteří měli své stanoviště na Palackého mostě. Poděkování za krásný zážitek patří nejen našim hasičům, ale všem organizátorům a dirigentům této krásné mega akce.
 
thn00003.jpg Staročeské máje 2018

V sobotu 19.5.2018 jsme v Hlavenci oslavili Staročeské máje. Zváči (mladé dvojice v krojích, kteří zvou na taneční zábavu) s juchačem Mírou - nejprve položili kytici k pomníku padlých v I. světové válce. Paní starostka zahájila májovou oslavu. Krásné počasí, skvělé dobroty od sousedů (byl to malý Gastrofestival:-)) byly zárukou dobré nálady všech účastníků průvodu, který procházel obcí. Celý Hlavenec dostal slavnostní ráz - každý dům i významné obecní památky ozdobili hasiči mladými břízkami a u domu paní starostky postavili menší májku. Tam, kde bydlí svobodná dívka, stojí břízka ozdobená barevnými fábory. V průvodu bylo vidět hodně krojů a ozdobený koňský povoz s kapelou. Milé bylo taneční vystoupení hlaveneckých dětí, které zcela zaplnilo sál hostince U Jelena. Česká beseda v podání dětí je již nedílnou součástí hlavenecké májové oslavy. Velký potlesk sklidily i malé děti, které zatančily Jarní taneček. Po dražbě májky proběhlo její kácení, silní muži odnesli májku vítězi dražby domů. Večerní taneční zábava uzavřela slavnostní den. Velké poděkování patří všem hasičům, zváčům, juchačovi, tanečním choreografkám a ostatním dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě i samotném průběhu této krásné májové tradice.

Poděkování
Vážení občané,

ráda bych ještě jednou upřímně poděkovala všem milým lidem, kteří se v letošním roce podíleli na přípravách i průběhu Staročeských májí. Sobota 19. května se nesla v příjemné přátelské atmosféře, které jistě napomohlo i nádherné slunečné počasí. Samotný průvod byl krásně barevný díky všem krojovaným dětem i dospělým. Kapela pana Valenty usazená na povoze, který byl tažen koňmi, dodávala celému dni nádech tradiční vesnické veselice. Letos se máje staly téměř kulinářským festivalem. Společně jsme ochutnali bezpočet slaných i sladkých dobrůtek, které byly připraveny pro občerstvení účastníků průvodu u mnoha domů. V sále našeho kulturního stánku hostince U Jelena jsme pak zjihli při krásném tanečním vystoupení našich nejmenších, či těch starších při České besedě. Všem, kteří se na Máje svědomitě připravovali, patří velké poděkování. Letošní rok byl výjimečný i tím, že se podařilo průběh této dnes už ojedinělé slavnosti zachytit na „filmový pásek“. Troufám si říci, že vznikl doslova historický dokument, který krok za krokem zaznamenává Staročeské máje pro další generace tak, jak je po léta v Hlavenci oslavujeme.

Dokument natočil Jan Matula - odkaz na video: https://youtu.be/bVCZpMHWcs4

Tak zase za rok, přátelé!
J.Smotlachová

thn00005.jpg V sobotu 24.3.2018 se v sále hostince U Jelena konalo tradiční vítání hlaveneckých občánků. V letošním roce nebyla úroda dětí tak velká jako v minulých letech, vítali jsme do života jen dva kluky. Ale nikomu to nevadilo, atmosféra byla přátelská, zvláště, když nám přišly zazpívat děti z Dětského centra Hlaveneček.
 
thn00002.jpg Fotogalerie Čarodějnice 2018, foto Martin Kopáč.
  V hlaveneckém remízku, byli jsme si na blízku…
 
  Dětský karneval. Foto: Nikola Dvořáková. 
 
Ve středu 28.2.2018 byla v budově Krajského úřadu Středočeského kraje odhalena Tabule cti všech obcí, které se staly držiteli titulu Vesnice Středočeského kraje roku 1995 – 2017. Mezi třiadvaceti obcemi má své čestné místo i Hlavenec, který potvrdil svoje krajské vítězství druhým místem v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2011.

Při této příležitosti vznikl rozhovor pro web Středozemě.
Můžete si přečíst na tomto odkazu:
http://stredozeme.cz/cs/diky-vesnici-roku-jsme-se-strasne-stmelili-rika-starostka-hlavence.html

foto z odhalení tabule cti - JUDr.Jaroslav Čurda

Tabule cti (pdf)

thn00003.jpg Květinkový ples 2018
Květinkový ples, který se konal v sobotu 24.2. v Hlavenci v hostinci U Jelena, zahájila ukázka latinsko-amerických tanců v podání členů Funatic Klubu. Krásná záplava všudepřítomných květin, které tvořily výzdobu sálu, tombolu a k tomu hudební i pěvecký výkon skupiny Koloseum byly zárukou příjemně stráveného plesového večera. A tak se ples protáhl až do ranních hodin. Všem dámám v dlouhých šatech to velmi slušelo. Důkazem jsou fotografie, které vznikaly před červenou fotostěnou. XII. ročník je za námi a my už se těšíme na ročník XIII.
thn00003.jpg Fotogalerie z bruslení, autor Jan Matula
Hasičský ples 13.1.2018 zahájil plesovou sezónu v Hlavenci.

Zahájil ji tradičně s hudební skupinou Impulz, která jako každý rok nezklamala. Hasiči i nehasiči byli s hudbou a pěveckými výkony spokojeni - takže děkujeme Impulzáci!
Na tanečních výkonech bylo vidět, že velký počet tanečních párů navštěvoval či navštěvuje v Hlavenci taneční kurzy Adama Smotlachy. Ano, je to pěkný pohled, když se umí tančit. No, a když pánové občas opustili sál:-), ovládly taneční parket ženy. Poslední návštěvníci opouštěli sál hostince U Jelena až za ranního kuropění. . .
thn00014.jpg Mikulášská nadílka

Hlavenečtí hasiči a hasičky připravili pro děti na sobotu 2.12.2017 Mikulášskou nadílku. Na sále v hostinci U Jelena nejprve vládlo veselí, které ale vystřídal strach a slzičky po příchodu Mikuláše, anděla a čtyř čertů. Lucifer předčítal z Knihy hříchů - to bylo slibů . . . Mikuláš rozdal 66 balíčků s dobrotami. Jakmile pekelníci odešli, bylo na sále opět veselo, některé děti ani nechtěly jít domů.
thn00001.jpg Vánoční hra o Ježíškovi a Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

V neděli 3.12.2017 byl v Hlavenci zahájen 1. advent. Velký počet obyvatel naší obce již v 16.00 zaplnil opět sál U Jelena. Režisérka a starostka obce v jedné osobě a její pomocníci nacvičili s dětmi Vánoční hru o Ježiškovi. Koledy zazpíval dámský pěvecký sbor Jelen. Na 17.00 se přesunuli všichni k ozdobenému vánočnímu stromu, kde byl pro dospělé na zahřátí připraven skvělý svařák. Děti strom ještě dozdobily přinesenými ozdobami - a strom už na návsi před kapličkou svítí! Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je již tradiční příjemné sousedské setkání.
thn00001.jpg V sobotu 7.10.2017 se konalo tradiční Hasičské dýňování přímo v hostinci U Jelena.
Azyl v naší hospůdce byl příjemný, a tak dospělí společně s dětmi dlabali, dlabali a dlabali.
Děkujeme Farmě Smotlacha, která poskytla všechny dýně zdarma. Dýní bylo opravdu hodně, a tak máme hezky vyzdobený Hlavenec.

 


thn_6aa.jpg
SVĚTOBĚŽNÍK 2017
Foto Miroslava Beranová.
SVĚTOBĚŽNÍK 2017
Foto - Zdena Zimová a Renata a Václav Dohnalovi.
 
V sobotu 27.5.2017 pořádalo Bratrstvo Kobylí hlavy za podpory obce Hlavenec celodenní výlet pro občany Hlavence a jejich kamarády. V 8.00 přijel  na autobusovou zastávku  retro autobus. I toto překvapení navodilo skvělou náladu všech okloboukovaných účastníků. Nikomu nevadilo, že autobus nemá klimatizaci či WC. Cílem výletu byly Jizerské hory, konkrétně Bozkovské dolomitské jeskyně a obec Příchovice. Obec Příchovice má lákavou turistickou nabídku - Muzeum Járy Cimrmana, rozhledny i příjemné hospůdky. Zpestřením výletu bylo setkání s vyšperkovanými veterány. Krásné počasí bylo zárukou toho, že jsme si celý den všichni užili. Závěr výletu byl tradičně v naší hlavenecké hospůdce - tentokrát paní hostinská upekla vynikající bůček.
Zbývá velké poděkování  všem organizátorům a otázka: "Kam pojedeme příště?".
thn_IMAG0644.jpg fotogalerie z Májů 2017

Fotogalerie Staročeské máje 2017 – autorka Renata Pešičková:
https://drive.google.com/drive/folders/0B2eKYnyEoMTReXk5QUhiSnBXY1E?usp=sharing

Staročeské máje 2017, autor Andrej Barytskyi
https://drive.google.com/open?id=0B40jXExWY7zeNy13eTVGUzBKTEU

thn00001.jpg Obecní výlet
Několik fotografií z velice zdařilého obecního výletu do Zichoveckého pivovaru 8.4.2017. Děkujeme za vlídné přijetí v Zichovci, ochutnali jsme několik druhů piv i dobré jídlo v místní pivovarské restauraci.
Společně jsme prožili krásnou sobotu. Děkujeme ☺
 
thn00002.jpg Beseda: Neuvěřitelná Severní Korea – Martin Klimenta, 24.3.2017
 
thn00015.jpg Hasičský dětský karneval - Indiánské léto, 18.3.2017
thn00005.jpg Květinkový ples, 25.2.2017
thn_16114268_1860945960841329_4452413683404497272_n.jpg Hasičský ples, 14.1.2017

 

 

 

Obec Hlavenec  2001-2016