Hasiči Hlavenec    Sbor dobrovolných hasičů Hlavenec  
 

Adresa.
Sbor dobrovolných hasičů Hlavenec,
294 74 Předměřice nad Jizerou


Ostatní informace:
Zdena Zimová, tel.: 702 002 417, info.zimova@seznam.cz
 

 

 

 


 

 

thn_ENWD8072.jpg
13.9.2018 byl zástupce družstva SDH Hlavenec mezi 150 hasiči, kteří se zúčastnili děkovné akce na půdě Senátu Parlamentu České republiky. Přítomní zástupci jednotlivých sborů obdrželi Certifikát o vytvoření světového rekordu Největší hasičská fontána a pamětní list.  A tak se i naši hasiči vrátili k měsíci červnu, kdy se stali součástí projektu Hasičská Fontána Praha 2018. Tato akce, kterou uspořádal Spolek hasičské fontány za podpory Hasičského záchranného sboru ČR, byla výrazným příspěvkem k oslavám 100 let Československa. Pětičlenné družstvo hlaveneckých hasičů se stalo součástí týmu, který tvořilo 1055 hasičů z 207 hasičských sborů Čech, Moravy a Slezska. Za pomoci klasických motorových čerpadel, hadic (použito bylo 455 hadic v délce 7 km) a proudnic vytvořili největší fontánu z 3 000 000 litrů vody z řeky Vltavy. Fontána byla barevně nasvícena profesionální světelnou technikou (102 světel). Choreografie všech proudů vody byla hudebně zpracována na motivy české hymny, symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast skladatele Bedřicha Smetany a Slovanského tance č. 15 Antonína Dvořáka.Toto velkolepé světelné a vodní dílo se odehrálo na Rašínově a Hořejším nábřeží řeky Vltavy a na Jiráskově a Palackého mostě.
Je to již podruhé, kdy se hasiči z Hlavence zúčastnili tvoření světového rekordu. V roce 2010 pomohli úspěšně vytvořit světový rekord v dálkové přepravě vody 63,46 kilometrů. I tento rekord byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů.
Zdena Zimová
 
thn00004.jpg HASIČSKÁ FONTÁNA - PRAHA 2018

V sobotu 2.6.2018 udělali hasiči z Hlavence první krok k oslavě 100 let od založení Československa. Stali se součástí týmu, který tvořilo 1055 hasičů z 210 hasičských sborů Čech, Moravy a Slezska. Díky hasičským čerpadlům a stříkačkám se voda z řeky Vltavy vznášela do vzduchu za doprovodu hudby Bedřicha Smetany. Symfonickou báseň Vltava z cyklu Má Vlast podkreslila hra barevných světel - hasiči vytvořili největší fontánu na světě. Vzniklo tak gigantické dílo, k jehož realizaci pomohli i hasiči z Hlavence, kteří měli své stanoviště na Palackého mostě. Poděkování za krásný zážitek patří nejen našim hasičům, ale všem organizátorům a dirigentům této krásné mega akce.

 

Příspěvek o SDH Hlavenec

V roce 2016 byl vydán 2. díl knihy HISTORIE A SOUČASNOST - DOBROVOLNÍ HASIČI VE STŘEDOČESKÉM KRAJI, ve kterém je i obsáhlý článek o Sboru dobrovolných hasičů Hlavenec.

Hasičské soutěžení v červnu 2016

Před prázdninami se hasiči z Hlavence zúčastnili třech soutěží. 4.6. v Horním Slivně muži i ženy vybojovali 2 putovní poháry za 1. místo. Účast na soutěži 16. okrsku SDH 11.6. v Sojovicích přinesla ženám i mužům pěkné 3. místo. Další putovní pohár získali muži 25.6. v Košátkách.
Fotografie dospělých jsou z letošní okrskové soutěže.
Žáci získali v roce 2016 nový sportovní oděv díky sponzorům – paní Renatě Pešičkové a obci Hlavenec.

 

 

Obec Hlavenec  2001-2016